• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Chalupa-Apartmány Ždiar/ Ubytovanie Belianske Tatry/Vysoké Tatry-Ždiar

Chalupa Ždiar (Vysoké Tatry/Belianske Tatry) ponúka komfortné ubytovanie na prenájom v apartmánoch s maximálnou kapacitou 12 osôb. Chalupa Ždiar sa nachádza priamo v prekrásnej a rozprávkovo malebnej dedinke Ždiar (896 m.n.m), s nádherným výhľadom na Belianske Tatry priamo z okien apartmánov.

Prečo práve rekreácia v Ždiari?

Ubytovanie v Chalupe Ždiar je vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny rodín, ktoré preferujú súkromie, nakoľko majú celú Chalupu pre seba bez prítomnosti domácich.


Chalupa Ždiar je na prenájom prednostne v celku. Následne je prenajímaná aj ako samostatné apartmány so samostatným vchodom. Parkovanie je bezplatné, priamo pri Chalupe. V zimnom období je Chalupa nepretržite vykurovaná ústredným plynovým kúrením. Chalupa je pokrytá WI-FI internetovým pripojením, ktoré je na požiadanie klienta možné využívať. V letnom období majú klienti k dispozícii vonkajšie posedenie s vonkajším krbom v našej záhrade. Na požiadanie klienta je možné zabezpečiť raňajky alebo polpenziu v susednom penzióne (80 m).

V Belianských Tatrách leží vo výške 1290 m n.m. Chata Plesnivec, ktorá je jediným obývateľným objektom v Belianskych Tatrách, okolo ktorej vedie turistický chodník vychádzajúci z Tatranskej Kotliny.

Z mnohých turistických trias Vám odporúčame najmä Dolinu 7 prameňov a Bielej vody, ktorá je v letnom období jedna z najkrajších túr na rozhraní hranici Belianskych a Vysokých Tatier.

V zimnej sezóne si nielen náročný lyžiari prídu na svoje v lyžiarskom stredisku Bachledova dolina-Ždiar (3,5km) alebo Strachan SKI centrum (3km), s kompletnými službami ako požičovňou lyžiarskej výstroje, školou lyžovania a občerstvením.

Letná sezóna má taktiež svoje čaro. Je vhodná nielen pre turistiku, ale aj na krásne prechádzky okolím, alebo návštevu termálnych kúpalísk buď v nedaľeko vzdialenom Poľsku, v obci Bialka Tatrzanska-Terma Bania (22 km) alebo v Aquacity Poprad (35km). Pre milovníkov športových aktivít sú k dispozícii nielen tenisové kurty - Bachledova dolina, ale aj cykloturistika (bikepark) s traťami rôznych náročností v stredisku Bachledova dolina. Samozrejmosťou strediska je požičovňa bicyklov. Pobyt návštevníkom strediska Bachledova dolina spríjemní výhliadková veža, ktorá má 14 metrov a ponúka úchvatné výhľady na Belianske Tatry a pieninské Tri koruny.

Magnetom pre turistov je okrem prírodných krás aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba. Typické ždiarské drevenice sú trojpriestorové drevené domy zdobené ornamentami a modrým škárovaním. Strechy sú pokryté šindľom a zakončené zdobenými štítmi. Najvzácnejšie z týchto ľudových stavieb sa nachádzajú na hornom konci obce, v Bachledovej a Blaščatskej doline a na Antošovskom vrchu a boli v roku 1977 vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry.


V strede obce pri kostole je Ždiarsky dom s muzeálnou etnografickou expozíciou ždiarska izba. Návštevníci tu nájdu typické vybavenie ždiarských dreveníc, majú možnosť obliecť si goralský kroj či zúčastniť sa na ždiarskej svadbe.

Navštíviť nás môžete počas celého roka a veríme, že budete odchádzať s peknými spomienkami.

Na stránke máme 26 návštevníkov

Bookmakers bonuses with www gbetting.co.uk site.